Правила онлайн-безпеки для учасників освітнього процесу
Дата: 18.09.2021 15:56
Кількість переглядів: 136
ЦЕ ВАЖЛИВО!!!
Правила онлайн-безпеки для учасників освітнього процесу.
Кожна сучасна людина є активним користувачем Інтернету. Хтось знає, хтось здогадується, а хтось вже стикався з проблемами безпеки власного комп’ютера і особистої інформації. Всі ці загрози виходять з мережі, так що слід дотримуватися кількох правил безпеки.
Основна порада складається з наступних ключових аспектів:
- Встановлюйте на свій комп’ютер антивіруси, регулярно оновлюйте їх і ніколи не відключайте, оскільки вірус може проникнути на ваш комп’ютер в будь-який момент.
- Дуже важливо намагатися не розміщувати в мережі особисту інформацію, таку як ваше ім’я, адреса, телефони тощо.
- Не можна надсилати особисту та конфіденційну інформацію з мережі, якщо вона не зашифрована.
- Важливо не зберігати свої паролі на комп’ютері. Краще використовуйте для цього зовнішні носії, тобто ту ж звичайний папір або блокнот, або ж зберігайте їх у спеціальних програмах, захищених від злому.
- Використовуйте тільки надійні пін-коди та паролі для доступу до різних ресурсів, соціальним мережам, електронній пошті і т.п. Не використовуйте однаковий, нехай навіть складний, пароль для кількох сайтів.
- Ніколи не відповідайте на спам.
- Не відкривайте і не запускайте файли або програми, які надіслали вам невідомі люди. У них може міститися що завгодно і в більшості випадків ці віруси.
- Не виконуйте жодних дій, що вимагаються в повідомленнях, отриманих від невідомих користувачів на вашу електронну пошту.В іншому випадку нічого доброго не чекайте.
- Уважно ставтеся до всіх електронних листів, які містять посилання на інші ресурси. Далеко не завжди зазначене посилання веде туди, куди вказано в описі.
- Якщо навіть від ваших знайомих приходять підозрілі повідомлення, не відповідайте і не відкривайте їх, оскільки їх сторінки можуть бути зламані і використані шахраями. Це дуже поширене явище.
- Уважно ставтеся до адрес сайту, які схожі на сайти великих компаній або відомих брендів. Створенням подібних ресурсів займаються шахраї, єдиною метою яких є обман клієнтів та збір особистої інформації.
- Не здійснюйте операції зі своїми банківськими рахунками через Інтернет у громадських місцях та Інтернет-кафе. Це дуже небезпечно.